Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri

Özellikle işletmelerin müşterilerinin can ve mal sağlığını tehdit edecek ani bir risk durumunda başvurduğu bu sistemler tahliye durumunun doğru bir biçimde yapılabilmesini mümkün kılar.

Sesli Güvenlik Sistemleriyle Profesyonel Çözümler

Sosyal alanlarda güvenliğin sağlanabilmesi için pek çok sesli sistem kullanılır. Özellikle işletmelerin müşterilerinin can ve mal sağlığını tehdit edecek ani bir risk durumunda başvurduğu bu sistemler tahliye durumunun doğru bir biçimde yapılabilmesini mümkün kılar. Küçük veya büyük yapıların ses kontrol sistemlerinin eksiksiz olarak çalışması aynı zamanda iyi bir ambiyans yaratılmasını da olanaklı hale getirir. Gerek acil anons durumlarında gerekse insanların keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla faaliyet gösteren seslendirme ve acil anons sistemleri yapıların öncelikli ihtiyaçlarının başında gelmektedir.

Kapsamlı Analiz ile Seslendirme ve Anons Sistemleri

Bir yapıya seslendirme ve acil anons sistemleri adapte edilirken öncelikle hacimsel akustik yapı, alan ölçümü, sistemin kurulacağı yerin genişliği gibi kriterler baz alınır. Gerekli ölçümlerin teknik anlamda bilgi ve deneyim birikimine sahip, profesyonel bir ekip tarafından yapılıyor olması seslendirme ve acil anons sistemleri çalışma prensibinin doğru biçimde tamamlanması için gereklidir. Bir veya daha fazla alana yapılan sayısız anonsun her noktaya ulaşabilmesini sağlamak kapsamlı bir çalışma bütünüdür. Bu nedenle ilgili alanın analiz işlemleri tamamlandıktan sonra kurulum gerçekleştirilir.

Anons Sistemleri Yasa Gereği Zorunludur

200 yatak kapasitesinden fazla yatağa sahip olan oteller, 1000 kişinin üzerindeki yapılar, 51.5 metrenin üzerindeki binalar, 5000 m2’nin üzerindeki inşaat sahaları gibi alanlarda binaların yangından korunması için çıkarılan yasa seslendirme ve anons sistemlerinin kurulumunu zorunlu kılmıştır. Bu durumun nedeni kalabalık halde yaşayan insanların can sağlığını risk altına alan olası bir problemde ilgili alandan çıkarılabilmesini sesli bir biçimde duyuracak sistemlerin ihtiyacıdır. Böylelikle can güvenliği korunmakta ve binadan tahliye mümkün hale gelmektedir.

Müzik Yayını ile Huzurlu Bir Ambiyans

Kalabalık halde vakit geçirilen alanlarda seslendirme ve acil anons sistemleri kurulumu insanların sevdikleri kişilerle sohbet ederken müzik dinlemesini mümkün kılar. Ambiyansa huzurlu bir hava kazandıran müzik yayını aynı anda farklı noktalardaki pek çok kişiye ulaşılabilmesini ve ortak alanlarda müzik keyfini paylaşabilmelerini olanaklı hale getirir. Müziğin seslendirme sistemlerinde tercih edilmesinin nedeni yapılacak yayının anlaşılabilir olmasını ve daimiliğini hedeflerken dijital sistemlere yönelik kurulumlar müşterilerin de beğenisini kazanmaktadır.

Size Nasıl Yardımcı Olalım?

Kamera Sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.