Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri

Gündelik hayatta sık sık kullanılan ve hemen hemen her yerde bulunan ihbar sistemleri, Erte Yangın ve Güvenlik bünyesinde de oldukça rağbet gören bir hizmettir.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri

Herhangi bir yerde; bina, işletme ya da tesis gibi her türlü yapıda ortaya çıkabilecek yangın durumunu başlangıç aşamasında iken tespit eden sisteme ve yapı içerisinde bulunan kişilere haber vermek, itfaiyeye haber vermek, güvenlik birimine gereken bilgiyi vermek gibi pek çok görevi bulunan sisteme yangın algılama ve ihbar sistemleri denir. Hem malı hem de canı korumaya yönelik ve herhangi bir olumsuz durum gelmemesi için yangının en başında iken harekete geçen bir sistemdir.

Yangın Algılama Sistemleri Ne İşe Yarar?

Yangın gibi meydana gelebilecek olumsuz bir durumu ilerlemeden, en başında belirleyen ve gerekli yerlere bilgi aktarımı sağlayan sistemdir. Yürürlükte yer alan yangından korunmaya ait yönetmeliğe ve ilgili olan standarda uygun bir şekilde tasarlanan bir sistem olarak tanımlanabilir. Pek çok ihtiyaca yönelik durumları içerisinde barındıran yangın ihbar sistemleri, çok çeşitli ve farklı uygulamalar yapabilecek kapasiteye sahiptir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yüksek binalar, iş merkezleri, hastane, fabrika, insanların daha çok olduğu yerlerde yangın algılama sistemleri kullanılır. Bu gibi yerlerde olması güvenlik ve kalite açısından oldukça önemli olan bir durumdur.

Size Nasıl Yardımcı Olalım?

Kamera Sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Erte Yangın ve Güvenlik Bünyesinde Yangın Algılama Sistemleri Hakkında Bilgi

Gündelik hayatta sık sık kullanılan ve hemen hemen her yerde bulunan ihbar sistemleri, Erte Yangın ve Güvenlik bünyesinde de oldukça rağbet gören bir hizmettir. İhbar ve yangın algılama olarak bilinen bu sistemlerin gerekli bakım ve testleri düzenli olarak yapılır. Bunun yanı sıra haftalık testler ve incelemeler yapılır. İhbar butonu, alarmlar, duman dedektörleri, kontrol panelleri gibi pek çok çeşidi bulunmaktadır. Yangın gibi hayati riske neden olan bir afetin önüne geçmek için ideal ve en uygun olan yöntem olarak tanımlanabilir. Erte Yangın ve Güvenlik de bu hizmeti kaliteli bir şekilde müşterilerine sunan bir firma olarak tanınmıştır.

Çalışma prensibi açısından bakıldığında ise iki çeşit görülür. Sistemler bulunduğu yere kolaylık ve rahat bir ortam götürürken, dikkat edilmesi gereken ve hizmet aşamasında iken yapılması gereken bazı durumlar ister. Örneğin en fazla 300 metrelik bir alanın kontrol içerisinde olması, merdivenlerin ayrı bir bölge gibi değerlendirilmesi, 300 m'den daha az olan alanlarda her kat bir bölge olarak değerlendirilmesi gibi dikkat gerektiren konuları barındırır. Hizmet aşamasında iken bu hususlara dikkat edilmektedir.